Felle kritiek! Boksbond na dood boksers zwaar onder vuur - wat er fout gaat!
Japan is in shock na de dood van twee boksers die op dezelfde dag vochten. Het gaat om Shigetoshi Kotari en Hiromasa Urakawa. Beiden raakten zwaar gewond tijdens hun gevechten en overleden kort daarna in het ziekenhuis.
De Japan Boxing Commission (JBC) kondigde direct een maatregel aan. Titelgevechten onder de Oriental and Pacific Boxing Federation (OPBF) gaan van twaalf naar tien ronden. Die regel geldt meteen.
Toch vindt niet iedereen dat dit de oplossing is. Nabestaanden, trainers en oud-boksers noemen het vooral symbolisch. Ze zeggen dat het echte probleem niet wordt aangepakt.
Nabestaanden woedend over medische hulp
De broer van Kotari verwoordde de woede: "Het aantal ronden veranderen is nutteloos. Het medische team was allesbehalve behulpzaam. Als het zo gaat, kun je beter zelf de ambulance bellen."
Veel mensen wijzen naar de trage en slecht gecoördineerde medische hulp. Volgens hen werd kostbare tijd verspild, en dat kan het verschil maken tussen leven en dood.
Oproep voor structurele hervormingen
Critici willen dat er echte veranderingen komen. Ze denken aan een ambulance die altijd klaarstaat, een neurochirurg in de zaal en vaste spoedroutes naar het ziekenhuis.
Ook roepen sommigen op tot betere training van ringscheidsrechters om gevechten eerder te stoppen als een bokser in gevaar is. De roep om actie klinkt steeds luider, zowel in Japan als internationaal.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties