Golf van 'Anti Moslim' reacties - UFC icoon Khabib weigert handdruk Nieuws
Nieuws

Golf van 'Anti Moslim' reacties - UFC icoon Khabib weigert handdruk

Golf van 'Anti Moslim' reacties - UFC icoon Khabib weigert handdruk

Khabib Nurmagomedov, de oud-kampioen van de UFC, gaf geen hand aan een vrouwelijke presentatrice van CBS sports. Dit gebeurde op het veld na de wedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Inter Milan. Het omstreden Twitter account Radio Genoa, welke in Nederland in het nieuws kwam door PVV leider Geert wilders. Grijpt de situatie aan om een discussie over vrouwen in de Islam aan te kaarten. Maar volgens fans van Khabib om deze in een kwaad daglicht te zetten.

PSG won met 5-0. Khabib, een groot voetbalfan, was daar om zijn favoriete Franse team aan te moedigen. Hij gaf de presentatrice geen hand, maar begroette haar vriendelijk. Dit zorgde voor veel 'Anti Moslim' reacties van volgers van het Radio Genoa die daar een post op Twitter over publiceerde.

Radio Genoa speelt in op de actie van Khabib

Het omstreden Twitter-account Radio Genoa gebruikte het moment om hun mening te geven over de rol van vrouwen in de moslimcultuur. Ze plaatsten berichten waarin ze de weigering van Khabib gebruikten om vrouwen in een kwaad daglicht te stellen.

Volgens een volger gaat het niet over de waarde van een vrouw, maar om respect en waardigheid. “De islam zegt dat vrouwen niet publiek bezit zijn,” schreef iemand. “Dit gaat niet over haat, maar over bescheidenheid.”

Toch zijn er ook reacties vol haat en minachting. Khabib heeft zelf niet gereageerd op de situatie.

Radio Genoa verspreidt haat en bereikt miljoenen mensen

Het account Radio Genoa is bekend vanwege racistische en haatdragende berichten. Ze richten zich op vluchtelingen, moslims en mensen van kleur. Hun berichten tonen deze groepen als gevaarlijk.

Ze gebruiken woorden als “cultuurverrijkers” en “jungle” om mensen weg te zetten als een probleem. Hun filmpjes zijn populair: in een jaar tijd keken mensen ze bijna 3 miljard keer.

Geert Wilders deelt berichten van Radio Genoa

In Nederland kwam Radio Genoa in het nieuws toen Geert Wilders berichten deelde van dit account. Volgens onderzoek van Pointer (KRO-NCRV) heeft hij dit minstens 30 keer gedaan. Daarmee deelde hij vaker berichten van dit account dan wie dan ook in de Tweede Kamer.

Het laat zien hoe berichten van Radio Genoa verder worden verspreid. Bekende mensen delen de berichten, waardoor ze een groot publiek bereiken.

Antonio Mastantuono blijkt het gezicht achter Radio Genoa

Lange tijd was niet bekend wie achter Radio Genoa zat. Maar journalisten van Pointer, VRT en IRPI kwamen erachter dat Antonio Mastantuono uit Genua het account runt. Na deze onthulling werd het account even geblokkeerd, maar inmiddels is het weer actief.

1 claps
1 bezoekers

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws