‘Ik vecht elke 6 weken’ – Nederlandse UFC-vechter wil gas geven in 2026 MMA Nieuws
MMA Nieuws

‘Ik vecht elke 6 weken’ – Nederlandse UFC-vechter wil gas geven in 2026

‘Ik vecht elke 6 weken’ – Nederlandse UFC-vechter wil gas geven in 2026

Het had lang geduurd, maar Yousri Belgaroui kreeg eindelijk zijn moment. De Nederlandse voormalige Glory kickbokser maakte dit jaar zijn UFC-debuut en verraste iedereen met een sterke overwinning. Nu kijkt hij niet achterom. “Ik wil elke zes tot acht weken vechten,” zegt hij met een glimlach. “Ik heb geen blessures, ik voel me top. Laten we gaan.”

Van Glory naar de UFC

Belgaroui was jarenlang een bekende naam in het kickboksen. Hij vocht tegen grootheden als Alex Pereira en Israel Adesanya, voordat hij overstapte naar MMA. Waar velen hem zagen als ‘de trainingspartner van Pereira’, liet hij in zijn debuut zien dat hij meer is dan dat. Hij won overtuigend van de gehypete Azamat, die tot dan toe ongeslagen was.

“Veel mensen dachten: waarom zit die jongen in de UFC?” vertelt Belgaroui aan Standemup. “Ik wist dat dit mijn kans was om dat te laten zien. En ik heb gedaan wat ik moest doen.”

Geen tijd te verliezen

De Nederlands-Tunesische Belgaroui traint in de VS bij Glover Teixeira’s gym, samen met UFC-kampioen Alex Pereira. Het tempo daar ligt hoog, en dat wil Yousri ook in zijn eigen carrière doortrekken. “Ik wil niet één keer per jaar vechten, dat is niks voor mij. Kickboksers zijn gewend om actief te blijven. Ik blijf fit, blijf trainen, en wil gewoon de kooi in. Elke zes tot acht weken is perfect.”

Belgaroui zegt dat hij fysiek in zijn prime zit. Op zijn 33e voelt hij zich sterker dan ooit. “Ik weet dat ik nog beter kan worden. Ik train elke dag met de besten: Glover, Alex, jongens met wereldklasse worstelen en jiu-jitsu. Als ik daar overeind blijf, weet ik dat ik iedereen in mijn divisie aankan.”

Van underdog naar gevaarlijke naam

Hoewel Belgaroui nog niet in de rankings staat, gelooft hij dat hij het al kan opnemen tegen de top. “Ik weet dat ik die jongens kan verslaan,” zegt hij zelfverzekerd. “Maar ik wil groeien, beter worden, slimmer vechten. En als de UFC me de kans geeft om in te vallen als iemand uitvalt? Dan ben ik er. Altijd.”

De voormalig Glory-vechter lijkt op een missie. Van ‘de sparringpartner van Pereira’ naar een naam die zijn eigen pad baant. En met zijn instelling zou het zomaar kunnen dat 2026 het jaar wordt waarin de UFC hem écht leert kennen.

0 claps
0 bezoekers

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws