‘Hij ontweek Rico Verhoeven?’: Bonjasky krijgt alle eer – Glory-baas noemt hem onmisbaar
Een brok emotie, een bak erkenning. Remy Bonjasky wordt op 7 februari opgenomen in de Hall of Fame van Glory Kickboxing. Een beslissing die met gemixte gevoelens onder fans wordt ontvangen.
Lees ook
‘De vloek leeft’: Jake Paul breekt kaak én bezorgt rapper Drake megaverlies
Rico Verhoeven tegen Joshua? Voorstel na Jake Paul stuit op felle tegenstand
Andurand: “Ik ben vereerd hem te verwelkomen”
De beslissing komt uit de hoek van Glory-oprichter Pierre Andurand. Hij noemt Bonjasky een pionier. “Zijn prestaties in de sport van het kickboksen worden door weinigen geëvenaard,” zegt hij. “Als drievoudig World Grand Prix-kampioen die enkele van de meest legendarische namen versloeg, was Remy een belangrijk onderdeel van de beginjaren van Glory.”
Bonjasky stapte in 2012 voor het eerst de Glory-ring in. In Brussel versloeg hij toen Anderson Silva (niet te verwarren met de MMA-legende) via jurybeslissing. Het was zijn officiële debuut bij de organisatie. Daarna zou hij nog vijf keer in actie komen voor Glory. De helft van zijn partijen voor Glory verloor hij.
Zestien man in één avond, maar Bonjasky kwam niet verder dan de kwartfinale
Zijn meest opvallende optreden volgde eind 2012 in Saitama, Japan. Daar nam hij deel aan het zestienmanstoernooi: de Glory Heavyweight Grand Slam. In de eerste ronde won hij overtuigend van Filip Verlinden, door slim gebruik te maken van zijn ervaring. Maar in de kwartfinale ging het mis.
Tegen nieuwkomer Jamal Ben Saddik oogde Bonjasky volgens critici traag en ongeconcentreerd. Door het “best of three”-format verloor hij na twee ronden op punten. Een voortijdig einde, in een toernooi dat veel van zijn lijf vergde.
Kritiek op keuze: “Waarom niet Rico?”
Niet iedereen is blij met de beslissing. In de fan reacties klinkt teleurstelling over het ontbreken van Rico Verhoeven. De Nederlander is jarenlang gezicht van de organisatie geweest en bleef ongeslagen binnen Glory. "
Zo zegt een fan in een verborgen reactie: "Hij ontweek Rico Verhoeven". Daar zullen niet veel andere fans en insiders het mee eens zijn. Bonjasky zijn record binnen K-1 en Glory laat zien dat hij niemand uit de weg ging. Zelfs de gevaarlijke Badr Hari en Alistair Overeem niet. Die hij beide versloeg.
Verhoeven's recente besluit om de wereldtitel neer te leggen voedt de speculatie over zijn eigen mogelijke Hall of Fame-moment. Voor nu blijft het stil vanuit Glory over een eventuele toekomstige erkenning voor Verhoeven.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties