UFC kampioen daagt het Britse leger uit – kijk hoe ver hij gaat
Tom Aspinall, de regerende UFC-zwaargewichtkampioen, besloot het gevecht met iets anders aan te gaan dan een tegenstander in de kooi. Hij onderwierp zich aan een reeks fysieke tests uit de Britse legertraining. De tests waren bedoeld om te laten zien of een topsporter als hij ook buiten de kooi kan presteren.
Aspinall, die zichzelf lachend een ‘kooi-vechter’ noemt, begon met een zandzakoefening die normaal gesproken wordt gebruikt voor selectie of behoud van status binnen het leger. De opdracht: 39 keer op en neer met een 20 kilo zware zak in 14 minuten. Hij haalde het met gemak in 8 minuten en 45 seconden.
Met lachrimpels en strakke broeken begint de serieuze test
De sfeer was luchtig aan het begin. Aspinall paste met moeite in zijn legerbroek en grapt over zijn maat 38 terwijl hij een broek met maat 34 probeert dicht te krijgen. De grapjes zijn snel voorbij als hij de zandzak op zijn schouder tilt en de test begint.
De training vraagt veel van het lichaam. Toch laat Aspinall zien dat hij over de juiste conditie beschikt. Zijn ervaring met krachttraining helpt hem duidelijk in dit zware onderdeel.
De bleep test en farmers carry brengen de zwaargewicht buiten adem
Na de zandzaktest volgt de bleep test. Aspinall geeft vooraf toe geen loper te zijn. Toch behaalt hij niveau 10.1, wat door militaire normen wordt gezien als topniveau. En dat allemaal met zware legerkisten aan zijn voeten.
Daarna komt het zwaarste deel: de farmers carry. Met een rugzak van 17 kilo én twee gewichten van 20 kilo in de handen moet hij 240 meter afleggen. Het doel is om dat binnen vier minuten te doen. Aspinall haalt het onder de drie.
Push-ups en pull-ups maken het fysiek en mentaal pittig
Na al dat sjouwen is het tijd voor push-ups. In zestig seconden weet hij er 45 te doen. Niet slecht voor een man van 120 kilo met lange armen. “Dat zijn gouden standaard reps,” klinkt het van zijn trainer.
De laatste officiële test is de pull-up. Met een overhandse grip en op een vastgesteld ritme lukt het Aspinall om er acht uit te trekken. Wederom een score die boven het gemiddelde ligt.
Een bal tegen het plafond gooit de spanning eruit
Als afsluiter moet Aspinall een bal van 15 kilo tegen het plafond gooien. Geen officiële test, maar eerder een leuke extra uitdaging. Hij doet het twee keer raak. De UFC-kampioen lacht, zweet en gooit alles eruit.
Aspinall toont respect voor militairen na het slopende traject
Aan het einde van de sessie spreekt Aspinall zijn waardering uit voor het leger. “Deze jongens zijn keihard. Ik train zwaar, maar dit is anders.” Hij benadrukt het verschil tussen conditie in de sport en de fysieke eisen van militaire dienst.
Hoewel het voor de YouTube-camera’s is, is de inzet van Aspinall allesbehalve toneel. Hij toont dat zijn vechtersmentaliteit niet ophoudt buiten de kooi.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties