Onbegrip! MMA topper Van Steenis pakt wereldtitel – twijfels over loyaliteit?
Costello van Steenis heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. De vechter met Nederlandse roots won de wereldtitel in de Professional Fighters League (PFL) na een ongekende comeback. In Kaapstad versloeg hij de tot dan toe ongeslagen Johnny Eblen. Maar de Nederlandse fans twijfelen aan zijn loyaliteit. Is hij nu Spanjaard of Nederlander?
Van Steenis vocht met het mes tussen de tanden. Eblen domineerde de eerste rondes met zijn worstelwerk. Van Steenis lag regelmatig op zijn rug en moest vooral zien te overleven.
Maar iets kantelde in ronde drie. Plots bleef Van Steenis overeind en begon hij rake klappen uit te delen. Hij raakte Eblen hard en dwong hem zelfs tot wankelen. De toon was gezet.
Costello van Steenis verslaat Eblen met een verwurging in de laatste seconden
In ronde vijf gebeurde het ondenkbare. Van Steenis kreeg Eblen in een “rear naked choke” en liet niet meer los. Eblen tikte niet af, maar viel bewusteloos.
Nog geen vijf seconden voor het einde van het gevecht werd Van Steenis wereldkampioen. Hij werd zo de eerste die Eblen wist te verslaan. De overwinning voelde als een explosie.
Commentatoren spraken over magie. Fans op sociale media noemden het “de comeback van het jaar.” En in Kaapstad brulde het publiek alsof een held was opgestaan.
Fans reageren kritisch ondanks titelwinst door overstap van Team Nederland naar Spanje
Toch was niet iedereen onder de indruk. Ondanks zijn titelwinst krijgt Van Steenis weinig lof in Nederland. En dat heeft niets met zijn prestaties te maken.
Fans zijn boos omdat hij tegenwoordig voor Spanje uitkomt, samen met zijn broer die ook bij PFL vecht. Jarenlang waren ze trotse vertegenwoordigers van Team Nederland. Nu vechten ze ineens voor Spanje.
“Waarom vecht hij niet gewoon onder de Nederlandse vlag?”, vraagt een fan op X. “Je kunt wel winnen, maar waar ligt je hart?”, post een ander. Het sentiment is duidelijk: Van Steenis mist volgens velen de nationale trots die hoort bij een kampioen.
Toch zijn er fans die het niets kan schelen welke vlag Van Steenis om zijn schouders heeft: “Boeien, Nederland, Spanje deze jongen is een topper. En maakt mij als Nederlander trots”, reageert een enthousiaste fan.
Meest gelezen
Glory-kampioen bereidt UFC-ster Gane voor op Pereira – “Dit is geen toeval”
“Overleef je, dan krijg je $200.000” – UFC-ster Chimaev daagt olympiërs uit
“Ik kon het niet stoppen” – Robert Valentin pakt eerste UFC-winst en barst in tranen uit

1 reacties
deStiep +114
Tjonge jonge, waar maken sommige mensen zich druk om?
Verschillende profvoetballers kozen bv voor Indonesië of Suriname en sommigen nadat ze eerst voor het andere land voetbalden.
In dit geval is het voor team NL (bestaat dat in MMA?) jammer en voor team Spanje tof dat Costello en zijn broer Gino voor dat land kozen.
Al komt een vechter uit Tchilichap zal mij worst wezen. Ik zie graag een goede vechter ongeacht het land dat hij vertegenwoordigd.
Zien we trouwens niet allelei Marokkaanse, Turkse en Surinaamse vlaggen door vechters gedragen voor en na een partij, terwijl zij in Nederland geboren zijn?
Dat vinden wij toch normaal waarom dan dit niet?