ZIEN! Dit is de meest brute sport op aarde waar alles mag
De 823e Atherstone Ball Game vond 21 februari plaats in Warwickshire. In het laatste halfuur van de Pannenkoekendag traditie werden stoten uitgedeeld en werd een gokwinkel beschadigd terwijl teams vochten om controle te krijgen over een te grote bal.
Het winnende team slaagde erin de bal in de deuropening van bookmaker’s ‘William Hill’ te stoppen. De wedstrijd, die altijd plaatsvindt op Vastenavond, dateert uit de middeleeuwen en de twee belangrijkste regels zijn dat je niemand mag doden en dat degene die de bal vasthoudt als de tijd om is, tot winnaar wordt uitgeroepen.
Het spel eert een wedstrijd tussen Leicestershire en Warwickshire in 1199, toen teams een zak met goud als bal gebruikten. Winkels in de stad zijn dichtgetimmerd ter voorbereiding op de enscenering, terwijl lokale kinderen die dag de school eerder mogen verlaten.
Het twee uur durende spel wordt gespeeld in de hoofdstraat van de stad. Het spel is in de media bestempeld als ‘de meest meedogenloze sport op aarde’.
Meest gelezen
Boksheld Gradus Kraus grijpt IBF titel en scoort knock-out van het jaar – video
Moord en zelfmoord! Bodybuilder doodgeslagen door boksende echtgenoot
Een luxe weekend in Amsterdam plannen zonder dat je bankrekening rood kleurt? Zo doe je dat!
🎥 Gadver! Afgebeten stuk oor vechter te koop voor maken gewaagde documentaire
