UFC-broers in één klap Marokkaans! ‘Regels omzeilt’

ismail-en-islam-naurdiev-6730922a78d0b

De broers Ismail en Islam Naurdiev, bekend van de Amerikaanse MMA-organisatie UFC, zijn nu officieel Marokkaanse staatsburgers. Dit gebeurde op een bijzondere manier: via twee koninklijke decreten, gepubliceerd op 3 november 2024.

De vechters, geboren in Grozny, Rusland, hebben nu hun Marokkaanse paspoort en daarbij ook nog eens een aantal extra privileges. Marokko omarmde al eerdere de MMA-sport naast het kickboksen zo schieten de UFC gyms de grond uit in het land naast Badr Hari’s Punch sportscholen.

Geen standaard beperkingen voor de Naurdievs

Normaal gesproken moeten nieuwe burgers in Marokko rekening houden met regels. Ze mogen de eerste vijf jaar bijvoorbeeld geen overheidsfunctie hebben, niet stemmen of een politiek mandaat uitvoeren.

Maar voor Ismail en Islam gelden deze beperkingen niet. Dit betekent dat ze meteen dezelfde rechten hebben als elke andere Marokkaanse burger.

Hoe kon het zo snel gaan?

De Marokkaanse wet op nationaliteit uit 2007 biedt verschillende manieren om staatsburger te worden. Je kunt dat krijgen door geboorte, huwelijk, een officiële aanvraag of een verklaring. Maar deze routes hebben strenge voorwaarden, zoals het moeten bewijzen dat je in Marokko woont en geïntegreerd bent.

Voor de broers Naurdiev liep het anders. Dankzij een speciale procedure – een koninklijk decreet dat werd goedgekeurd tijdens een Ministerraad onder leiding van de koning – werd hun aanvraag razendsnel geregeld.

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *