UFC terug naar Nederland - hoe groot is de kans en wie trekt de kar?
De kans dat de UFC binnen enkele jaren terugkeert naar Nederland is realistisch, maar niet gegarandeerd. Er zijn signalen die erop wijzen dat de Nederlandse markt weer interessanter wordt voor de organisatie, zeker nu er een nieuwe lichting vechters klaarstaat.
Maar wanneer maakt de UFC een keuze en waarop. Wij blikken vooruit en kijken terug naar eerdere events.
Terugblik: UFC in Nederland — wat is er eerder gebeurd?
De UFC kwam in 2016 en 2017 naar Rotterdam met de evenementen UFC Fight Night 87 en UFC Fight Night 115. Grote namen zoals Alistair Overeem, Stefan Struve en Germaine de Randamie zorgden toen voor nationale belangstelling. Beide evenementen verkochten goed, maar het was niet uitverkocht op het niveau van een Londen, Parijs of Dublin.
Na 2017 bleef het stil. De UFC koos voor andere Europese steden die makkelijker aanhaken bij bredere markten. Nederland is klein, en MMA wordt hier nog altijd niet op dezelfde schaal beleefd als bijvoorbeeld kickboksen.
Nieuwe Nederlandse gezichten zorgen voor hernieuwde interesse
Met de opkomst van Reinier de Ridder, die naam maakte in ONE Championship en nu mikt op een overstap naar de UFC (of op een megagevecht tegen Robert Whittaker als hypothetisch voorbeeld), begint de situatie te schuiven. De Ridder is technisch, charismatisch en ongeslagen in meerdere gewichtsklassen. Dat wekt interesse.
Daarnaast staat Yousri Belgaroui, voormalig GLORY-kickbokser, op het punt zijn officiële UFC-debuut te maken. Als hij weet te winnen, én spectaculaire partijen neerzet, dan versterkt dat de positie van Nederlandse vechters in de organisatie (lees verder onder video).
Ook vechters als Melvin van Suijdam (als hij blijft groeien), of terugkerende Nederlanders met internationale ervaring, kunnen meehelpen aan deze zichtbaarheid. Mits deze worden binnengehaald door de UFC.
Kijkt het Nederlandse publiek daar écht naar uit?
Dat hangt af van wie op de kaart staat. Als een evenement in Nederland wordt georganiseerd met een hoofdpartij als:
- Reinier de Ridder vs. top 5 UFC-vechter
- Yousri Belgaroui tegen een bekende naam
- Of een UFC-legende tegen een Nederlandse rising star
…dan zal het publiek wél komen. Zeker in zalen als Ahoy Rotterdam of de Ziggo Dome, waar je tussen de 8.000 – 15.000 man kwijt kunt.
Maar de UFC weet ook: Nederland is kickboksenland. MMA leeft, maar is nog lang niet zo stevig verankerd als GLORY Kickboxing of zelfs Enfusion.
Vergelijking: UFC vs GLORY Kickboxing in Nederland
| Aspect | UFC | GLORY Kickboxing |
| Publiek | Groeiende interesse | Sterke fanbase, trouwe achterban |
| Lokale sterren | Komt langzaam op (De Ridder, Belgaroui) | Heeft legendes (Verhoeven, Bahram) |
| Evenementen in NL | Laatste in 2017 | Jaarlijks meerdere shows |
| Mediale aandacht | Wordt groter | Blijft stabiel |
| Toekomstpotentieel | Hoog met juiste vechters | Stabiel, maar groeit minder hard |
De toekomst: UFC Nederland hangt af van 3 dingen
- Prestaties van Nederlandse vechters in de UFC. Als De Ridder en Belgaroui winnen en buzz creëren, komt er momentum.
- Een locatie die makkelijk te organiseren is. Denk aan Rotterdam Ahoy of zelfs een gedeeld event met GLORY (als dat ooit zou gebeuren).
- Commerciële aantrekkingskracht. Sponsors, uitzendrechten, kaartverkoop en social media moeten genoeg opleveren.
De UFC keert waarschijnlijk niet in 2025 terug naar Nederland, tenzij er een plotselinge hype ontstaat. Maar 2026 of 2027 is mogelijk, vooral als Nederlandse vechters grote indruk maken in de Verenigde Staten of Azië.
Het Nederlandse publiek is er klaar voor — als er maar een lokale held op de poster staat.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties