UFC icoon Khabib verrast met uitspraak over ‘gevluchte’ kampioen Jones – dit zegt hij!
Jon Jones heeft zijn UFC-handschoenen aan de wilgen gehangen. UFC-president Dana White bevestigde afgelopen zaterdag het pensioen van de voormalige kampioen. Daarmee komt er een eind aan maanden van speculatie. Jones wordt bekritiseerd om zijn besluit maar kan rekenen op de steun van UFC legende Khabib Nurmagomedov.
Jones stond lang bekend als de beste vechter ooit. Hij werd kampioen in twee gewichtsklassen. Toch bleef hij ook veelbesproken vanwege schandalen buiten de kooi. En nu vinden critic dat Jones wegvlucht voor een gevecht met interim kampioen Tom Aspinall.
Na zijn vertrek promoveerde de UFC Tom Aspinall tot onbetwiste zwaargewichtkampioen. Aspinall beloofde de divisie weer leven in te blazen na een lange stilstand.
Khabib Nurmagomedov reageert met warme woorden op het afscheid van Jones
Niet iedereen was blij met het vertrek van Jones. Veel fans reageerden cynisch op zijn bericht. Toch kreeg hij ook lof, vooral van collega-grootheid Khabib Nurmagomedov.
Khabib plaatste een eerlijke boodschap op zijn Instagram. “Gefeliciteerd legende,” schreef hij. “We waren geen vrienden, maar jij bent de beste die het ooit gedaan heeft in de UFC. Je inspireert miljoenen mensen wereldwijd. Je hoeft niks meer te bewijzen.”
Khabib staat zelf ook bekend als een van de beste vechters ooit. Hij bleef altijd ongeslagen en verliet de sport op zijn hoogtepunt.
Controverses blijven een schaduw werpen over het afscheid van Jones
Jones’ carrière zat vol hoogte- en dieptepunten. Zijn prestaties waren indrukwekkend. Maar hij werd ook meerdere keren geschorst, onder meer vanwege doping en incidenten buiten de sport.
Zijn afscheid had een eerbetoon kunnen zijn. Toch overheerst bij sommigen twijfel. Zo sprak Demetrious Johnson zich kritisch uit over het moment van het vertrek.

Fans beschuldigen Jones ervan dat hij een gevecht met Tom Aspinall heeft vermeden. Dana White ontkent dat. Hij zegt dat Jones alleen ooit Chael Sonnen uit de weg ging.
Dana White houdt voet bij stuk over vermeend ontwijken van gevechten
White bleef lang volhouden dat Jones tegen Aspinall zou vechten. Hij zei zelfs “100% zeker” te zijn van het gevecht. Maar Jones besloot na het aanbod af te zien van het duel.
Volgens White lag dat niet aan angst. Hij herhaalde zondag dat Jones Aspinall niet uit de weg ging. Slechts één vechter werd volgens hem ooit vermeden: Chael Sonnen.
Plaats een reactie
3 reacties
K14ever +84
Minimaal 1* per jaar zou een titel gevecht moeten plaatsvinden. Kun of wil je niet verdedigen, dan gaat de titel naar de rechtvaardige uitdager.
Als iemand stopt, dan is het eigenlijk niet relevant of je de uitdager uit de weg gaat. Je raakt immers je titel kwijt. Je verliest misschien niet de partij, maar wel de kans om te blijven vechten. Weten wanneer te stoppen lijkt me lastig, maar stoppen op je hoogtepunt, als je op een gegeven moment weet dat het klaar is, dan is dat een prima moment. Doorgaan kan tot meer teleurstellingen leiden.
Jeandebois +107
Laten we eerlijk zijn, Jones zou eigenlijk met pensioen gaan na het Stipe gevecht. Dit stond allemaal al vast voordat tom überhaupt een naam had gemaakt. Daarnaast werd Khabib destijds ook verweten dat hij voor namen zoals Charles en Arman niet verder wou. Al had hij Tom verslagen dan kwam er weer een nieuwe prospect waarvan mensen exact het zelfde zouden zeggen. Ze willen hem gewoon graag eens op z’n bek zien gaan, een zeldzaam fenomeen in MMA ongeslagen en ongeschaad je carrière beëindigen. Ben het er wel mee eens dat hij dit ook gelijk na het gevecht met stipe had kunnen melden, maar snap dat die keuze misschien lastiger is dan wij als fans denken.
Spud +1
Een nieuwe prospect? Ben je even vergeten dat Tom de interim kampioen was met evenveel title defenses als Jon Jones?
Claimen dat het riddeltje oneindig door zou gaan is echt een zeer slappe smoes.
Het ging hier echt alleen maar puur om het herenigen van de interim belt en de championship belt.
Je bent onnodig de lat aan het verleggen.
Jon heeft drie keer gevochten in 5 jaar en heeft daarmee de hele Heavyweight division op alot gegooid.
Tom wilde tegen Jon vechten en de rest wilde de belt contender zijn. Dus niemand vocht, want iedereen zat hier op te wachten (vechten geeft kans dat je moet uitzitten op title fight, dus ook top ranks vochten niet).
“dan kwam er weer een nieuwe prospect waarvan mensen exact het zelfde zouden zeggen”
Dit slaat echt zo gigantisch de plank mis.
Aspinall/Jones wordt al 2 jaar over gepraat en er waren meerdere, legitieme, redenen waarom dit gevecht belangrijk was.
Er is geen enkele andere vechter waarbij “mensen exact het zelfde zouden zeggen”.
Meest gelezen
Herb Dean legt uit: dit zijn de regels na Pereira-Gane controverse
Glory-kampioen bereidt UFC-ster Gane voor op Pereira – “Dit is geen toeval”

Topreactie
Jeandebois +107
Laten we eerlijk zijn, Jones zou eigenlijk met pensioen gaan na het Stipe gevecht. Dit stond allemaal al vast voordat tom überhaupt een naam had gemaakt. Daarnaast werd Khabib destijds ook verweten dat hij voor namen zoals Charles en Arman niet verder wou. Al had hij Tom verslagen dan kwam er weer een nieuwe prospect waarvan mensen exact het zelfde zouden zeggen. Ze willen hem gewoon graag eens op z'n bek zien gaan, een zeldzaam fenomeen in MMA ongeslagen en ongeschaad je carrière beëindigen. Ben het er wel mee eens dat hij dit ook gelijk na het gevecht met stipe had kunnen melden, maar snap dat die keuze misschien lastiger is dan wij als fans denken.