“Ik was er helemaal klaar mee” – Donegi Abena over zijn vertrek bij Glory
Donegi Abena heeft Glory achter zich gelaten en richt zich volledig op MMA bij de PFL. De voormalige kickbokskampioen wil opnieuw naar de top, maar dit keer in een andere sport. Abena legt uit dat hij een tijd meespeelde met Glory omdat deze hem anders hadden kunnen dwarsbomen.
Lees ook
MMA-vechter breekt nek tijdens gala in Limburg, gevecht direct stilgelegd (video)
“Die klap was écht raak” – Rico Verhoeven slaat tegenstander knock-out (video)
Tijdens een gesprek met ChampsTalk bij SB Gym in Utrecht spreekt Abena open over zijn vertrek bij Glory, zijn liefde voor boksen en de keuze voor MMA. Voor hem is het duidelijk: dit is geen experiment, maar een nieuwe missie.
Abena kijkt terug op zijn vertrek bij Glory
Donegi Abena brak door als een van de sterke namen in het kickboksen. Hij won de Grand Prix en werd kampioen bij Glory. Toch kwam er een moment waarop hij besloot dat het genoeg was.
Volgens Abena kwam dat gevoel na zijn eerste gevecht met Tarik. Hij verloor toen zijn titel en dat moment bleef hangen. Hij zegt dat weinig mensen weten wat hij heeft moeten doen om kampioen te worden.
Toen de titel op een manier verloren ging waar hij moeite mee had, was het voor hem duidelijk. Hij wilde verder kijken dan alleen kickboksen.
Toch kijkt hij niet negatief terug op zijn tijd bij Glory. Hij zegt dat hij er veel heeft geleerd, niet alleen in de ring maar ook als persoon. Abena kwam als jonge vechter binnen en groeide langzaam in de sport.
Boksen blijft de sport die hem het meest fascineert
Hoewel hij nu in MMA vecht, blijft boksen voor Abena een speciale plek houden. Hij noemt het zelfs de discipline die hem het meest fascineert.
Als jonge vechter keek hij vooral naar bokslegendes. Namen als Mike Tyson, Muhammad Ali en Pernell Whitaker vormden zijn beeld van vechtsport. MMA werd pas later echt groot.
Volgens Abena draait boksen om timing en precisie. Hij legt uit dat een stoot niet altijd hard hoeft te zijn om gevaarlijk te zijn. Soms is een snelle stoot die een tegenstander niet ziet aankomen veel effectiever.
Dat idee neemt hij ook mee naar MMA, waar kleinere handschoenen het verschil nog groter maken.
De overstap naar PFL moest snel gebeuren
Na zijn Glory-periode kreeg Abena aanbiedingen uit twee richtingen. Hij kon kiezen tussen boksen en MMA.
Boksen trok hem, maar het proces duurde volgens hem te lang. Abena zegt dat hij iemand is die meteen wil handelen zodra er een kans ligt.
De PFL bood hem die mogelijkheid. Volgens hem deden ze wat ze beloofden en werd de keuze daardoor snel gemaakt.
Abena tekende uiteindelijk bij de organisatie en begon direct aan zijn voorbereiding voor MMA.
Abena ziet MMA als een nieuw hoofdstuk
De overstap betekent dat Abena opnieuw moet leren. Vooral het grondgevecht en grappling zijn voor hem nieuwe onderdelen van de sport.
Hij werkt daarom met verschillende coaches en reist regelmatig naar andere gyms om te trainen. Daarbij kijkt hij vooral naar wat bij hem past.
Volgens Abena is het doel duidelijk. Hij wil opnieuw kampioen worden, net zoals in het kickboksen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties