Veranderingen bij Glory 100 raken vechters én publiek - hoe willen ze dit doen?
Het langverwachte Glory 100-evenement in Ahoy Rotterdam wordt volgens meerdere bronnen aangepast. De geplande gevechten op vrijdag 13 juni worden samengevoegd met het programma van zaterdag 14 juni. Dat betekent dat het hele kickboksgala waarschijnlijk wordt teruggebracht tot één dag vol topgevechten. Glory zelf heeft de wijziging nog niet officieel bevestigd. Maar houdt de gemoederen al flink bezig.
Voor veel vechters betekent dit onzekerheid. Op de vrijdag stonden twaalf partijen gepland, waaronder belangrijke halve finales in het Last Heavyweight Standing-toernooi. Het is de vraag of al deze gevechten op zaterdag doorgaan of dat er partijen worden geschrapt. De eerste vechters zijn al gebeld dat hun partij uitvalt.
Lees ook
Glory 100 raakt fans: 'Vrijdag de 13e is vragen om problemen?'
Glory 100 event aangepast? Vrijdag de 13e geschrapt - 1 dag vol topgevechten!
Fans klaagden al eerder over de drukke vrijdagavond en reageren verdeeld
Fans uitten al eerder kritiek op de indeling van het evenement. Veel bezoekers vonden de vrijdagavond lastig te combineren met werk en andere verplichtingen. “Je moet haasten, hebt geen tijd om te eten of te ontspannen,” schreef een fan online.
Door alles te verplaatsen naar zaterdag hoopt Glory mogelijk de kaartverkoop aan te jagen. Opvallend genoeg liep de verkoop voor de zaterdag met Rico Verhoeven tegen Artem Vakhitov achter op die van vrijdag, waar onder meer Jamal Ben Saddik zou vechten. Dat lijkt Glory nu te willen corrigeren.
Organisatie moet puzzelen met meer dan 25 partijen op één dag
Als alle partijen naar zaterdag verplaatst worden, moet Glory in korte tijd meer dan 25 gevechten inpassen op één dag.
Ook Ahoy bevestigt op de eigen website dat er nog veel kaarten beschikbaar zijn voor de zaterdag. Critici wijzen op het verschil met eerdere edities. Toen werkte Glory nog samen met Videoland en werd het evenement breed gepromoot via RTL. Die zichtbaarheid lijkt nu te ontbreken.
Voor de fans betekent deze wijziging een onzekere situatie. Wie een kaart had voor vrijdag, weet niet of hij zijn favoriete vechter nu nog zal zien. En wie alleen zaterdag komt, weet niet of het programma wordt aangepast of juist overvol raakt.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties