16 jaar cel voor moord op kickbokser uit Alkmaar

prison-4759937_1280

De rechtbank heeft vrijdag Juri H. veroordeelt voor de moord op de Alkmaarse kickbokser Coen de Nijs.

prison-4759937_1280-63d01ed95b10f

Kickbokser Coen de Nijs werd in 2001 op klaarlichte dag in het centrum van Alkmaar geliquideerd, hij werd van dichtbij door zijn hoofd geschoten. De zaak bleef lange tijd onopgelost totdat in 2019 Juri H. uit Estland ineens de moord de moord bekende.

H. zat vast voor illegaal wapenbezit en besloot de koelbloedige moord te bekennen. In eerste instantie werd vermoedt dat het om een afrekening in het criminele circuit zou gaan, maar H. ontkent dit en zegt dat het een persoonlijke kwestie betrof.

Koele moord

Echter twijfelde de rechtbank hieraan:”Deze moord heeft alle kenmerken van een goed voorbereide en kille liquidatie. U heeft met uw nietsontziende handelen welbewust een mensenleven beëindigd, ” aldus de rechter volgens het Noordhollands Dagblad.

De 16 jaar cel is onder andere opgelegd aan H. omdat nooit heeft verteld waarom De Nijs moest sterven. Er was eerder 15 jaar geëist maar ook het feit dat de familie van de kickbokser veel leed heeft ondervonden werd zwaar meegewogen door de rechter.

0 claps

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *