Vechtlegende Mirko Cro Cop wijst Ngannou-gevecht af: ‘Zeker niet na een beroerte’
Het klonk als een grap, maar het voorstel was serieus. MMA-legende Mirko Cro Cop kreeg onlangs een aanbod om terug te keren voor een gevecht tegen Francis Ngannou. De Kroaat reageerde geamuseerd.
Lees ook
Ex-UFC-vechter John Lineker stort in na verwoestende low kicks van debutant (video)
UFC-vechter Reinier de Ridder wacht zware tests na overstap tegen topnamen
Cro Cop stopte in 2019 met vechten na gezondheidsproblemen, waaronder een beroerte. Toch werd zijn naam opnieuw genoemd voor een groot gevecht. Zelf kon hij het nauwelijks geloven.
Mirko Cro Cop reageert lachend op voorstel voor gevecht met Francis Ngannou
Tijdens een interview met RMC Sport Combat vertelde Mirko Cro Cop dat een hooggeplaatste bestuurder van een grote organisatie hem benaderde. De vraag was simpel: of hij in mei wilde vechten tegen Francis Ngannou.
De Kroatische vechtsportlegende dacht eerst dat hij het verkeerd had gehoord. Volgens Cro Cop vroeg hij meteen of het echt over een gevecht ging.
Hij grapte dat de persoon misschien bedoelde om kaarten te spelen, te schaken of te gaan zwemmen. Toen duidelijk werd dat het echt om een MMA-partij ging, begon hij te lachen.
Cro Cop zei dat hij zelfs niet genoeg tijd zou hebben gehad om zich voor te bereiden. Het gevecht staat namelijk gepland voor mei, wanneer Ngannou terugkeert naar MMA.
De Kroaat maakte duidelijk dat hij het voorstel nooit serieus heeft overwogen. Als hij een lijst zou maken met mogelijke tegenstanders, zou Ngannou volgens hem helemaal onderaan staan.
De legendarische carrière van Mirko Cro Cop en zijn pensioen
Mirko Cro Cop behoort tot de bekendste namen uit de geschiedenis van de sport. De Kroaat maakte naam in Pride en later in de UFC met zijn krachtige high kicks en knock-outs.
Zijn carrière eindigde in 2019 met een reeks overwinningen. Kort daarna besloot hij definitief te stoppen, vooral vanwege gezondheidsproblemen.
Een beroerte speelde daarbij een grote rol. Voor Cro Cop was dat het moment om zijn carrière achter zich te laten.
Daarom verraste het hem dat iemand hem alsnog wilde zien terugkeren voor een gevecht tegen een van de gevaarlijkste zwaargewichten van deze generatie.
Zelf reageerde hij er met humor op. Hij grapte dat hij misschien 500.000 dollar zou vragen voor het gevecht, maar dat hij vervolgens 19,5 miljoen aan zijn moeder zou moeten geven wanneer hij haar zou vertellen dat hij tegen Ngannou gaat vechten.
Volgens Cro Cop begreep hij vooral niet waarom iemand zoveel geld zou uitgeven om zo’n gevecht te organiseren.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties