UFC-kampioen Charles Oliveira komt naar Nijmegen voor MMA-seminar: “buitenkans”
Een wereldkampioen uit de UFC die naar Nijmegen komt. Dat gebeurt zelden. Toch staat het op zondag 15 maart te gebeuren wanneer Charles Oliveira een speciale MMA-seminar geeft bij Energia Martial Arts.
Lees ook
De UFC gaat de strijd aan met Jake Paul en Netflix: “De MMA-oorlog op tv”
Donald Trump stelt Jake Paul megagevecht met ongeslagen UFC-icoon voor: “Dat wil ik zien”
De Braziliaanse kampioen, een van de grootste namen in het MMA komt voor het eerst naar Nederland. De belangstelling bleek enorm: het evenement was binnen korte tijd volledig uitverkocht.
Charles Oliveira brengt wereldtop van MMA naar Nijmegen
Op zondagochtend 15 maart staat Oliveira op de mat bij Energia Martial Arts in Nijmegen. De seminar begint om 11:00 en trekt deelnemers uit verschillende gyms.
Voor de organisatie en de stad Nijmegen is het een bijzonder moment. Het gebeurt zelden dat een actieve UFC-kampioen naar Nederland komt om een training te geven.
Oliveira hoort al jaren bij de top van de sport. Zijn stijl in de kooi en zijn spectaculaire overwinningen hebben hem wereldwijd een grote groep fans opgeleverd. Op sociale media volgen miljoenen mensen zijn carrière.
Recente titel maakt bezoek extra bijzonder
De timing van het bezoek maakt het nog opvallender. Oliveira werd onlangs opnieuw kampioen in de UFC. Daarbij won hij ook de bekende BMF-belt door Max Holloway te verslaan.
Met die overwinning voegde de Braziliaan opnieuw een hoofdstuk toe aan een indrukwekkende loopbaan. Hij staat bekend als een vechter die altijd het gevecht zoekt. En die regelmatig spectaculaire finishes laat zien.
Zijn naam is daardoor al jaren een vaste waarde in de grootste MMA-organisatie ter wereld.
Van moeilijke jeugd naar wereldkampioen
Het verhaal van Oliveira gaat verder dan alleen sport. Hij groeide op in een arme wijk en kreeg als kind slecht nieuws van artsen.
Toen hij zeven jaar oud was, werd bij hem reuma en een hartruis vastgesteld. Dokters waarschuwden zijn familie dat hij mogelijk invalide zou kunnen raken.
Toch begon hij met vechtsport en zette hij door. Jaren later groeide hij uit tot een van de bekendste kampioenen van de UFC.
MMA groeit ook in Nederland
De komst van Oliveira laat zien hoe populair MMA inmiddels is geworden. De sport groeit wereldwijd snel en trekt miljoenen fans.
Ook in Nederland neemt de belangstelling toe. Steeds meer gyms bieden MMA-trainingen aan en evenementen trekken een groter publiek.
Met het bezoek van Oliveira krijgt Nijmegen een zeldzame kans om een wereldkampioen van dichtbij mee te maken.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties