Kickboks & Muay Thai Nieuws

“Zo vind je ze niet meer” – hoe Sem Schilt het K-1 en Glory zwaargewicht domineerde

Sommige kampioenen schreeuwen. Semmy Schilt zweeg. En terwijl anderen vochten op emotie, vocht hij op beheersing.

De lange Nederlander, begon niet in het kickboksen maar in het Kyokushin-karate. Die basis vormde hem. Later zou hij uitgroeien tot viervoudig K-1 World Grand Prix-kampioen en een van de meest dominante zwaargewichten ooit. Maar zijn kracht zat niet alleen in zijn lengte.

Zijn fundament lag in Kyokushin

Voordat hij wereldtitels won, stond Schilt in een dojo in Nederland. Daar leerde hij discipline, houding en rust. Kyokushin draait om hard trainen, vol contact sparren en controle houden onder druk. Dat zie je terug in alles wat hij later deed.

In de ring bleef hij rechtop, met hoge dekking en perfecte balans. Waar veel zwaargewichten leunen op brute kracht, gebruikte Schilt afstand. Hij bepaalde wanneer er gevochten werd en wanneer niet. Tegenstanders trapten vaak in de lucht terwijl hij hen opving met een strakke jab of een frontkick.

Vier keer de beste van de wereld

In K-1 bereikte Schilt zijn hoogtepunt. Hij won vier keer de K-1 World Grand Prix. Waarvan drie titels op rij tussen 2005 en 2007. In een tijd waarin namen als Peter Aerts en Remy Bonjasky de dienst uitmaakten, stond hij bovenaan. Ook was hij Glory zwaargewicht kampioen.

Wat hem zo lastig maakte, was zijn eenvoud. Geen wilde combinaties. Geen onnodige bewegingen. Een rechte knie, een harde trap of een directe stoot was vaak genoeg. Hij vocht niet met woede, maar met precisie.

Ook actief in MMA en de UFC

Schilt stapte ook over naar MMA, een sport waarin stoten, trappen en grondgevechten samenkomen. Hij vocht onder meer in Japan bij Pancrase en later in de UFC. Staand was hij gevaarlijk, maar op de grond kreeg hij het lastiger tegen sterke worstelaars.

Toch behaalde hij ook daar aansprekende zeges. Zijn loopbaan laat zien dat techniek en rust net zo belangrijk zijn als spierkracht.

Buiten de ring bleef hij de vriendelijke reus. Hij sprak rustig en wees vaak op respect en controle als kern van vechtsport. In een tijd waarin veel draait om bravoure, stond Schilt voor iets anders.

Zo maken ze ze niet meer.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws