Jamal Ben Saddik hekelt Glory beslissing: 'Dit is gevaarlijk en onverantwoord'
Jamal Ben Saddik staat vandaag in de ring voor de tweede ronde van Last Heavyweight Standing op Glory 100. Hij neemt het op tegen de Fransman Sofian Laïdouni. Wint hij dat gevecht, dan staat dezelfde avond nog de finale op het programma in Ahoy Rotterdam.
De Belgische vechter heeft daar wel zijn bedenkingen bij. Niet over zijn tegenstander, maar over de lange wachttijd tussen de twee partijen. “Eerlijk gezegd boeit het me niet wie ik daarna moet hebben,” zegt hij. “Maar vier uur wachten tussen twee gevechten? Dat is niet niks.”
Jamal Ben Saddik maakt zich zorgen over het lange wachten tussen de partijen
Het toernooi kent een bijzondere opzet. Eerst vechten deelnemers de halve finales, daarna is er een pauze van een paar uur. Pas dan volgt de finale. Dat zit Jamal niet lekker.
“Ik ben gewend om maximaal een uurtje te wachten,” zegt hij. “In 2018 won ik zelfs met een gebroken hand. Maar drie of vier uur stilzitten? Dat is andere koek.”
Hij vindt het geen goed idee. “Je zet toch je gezondheid op het spel. Is dat slim? Ik ben een vechter, ik zeg nooit nee, maar het brengt risico’s met zich mee.”
Jamal overweegt om tijdens de pauze gewoon naar Antwerpen te rijden
Wat Jamal dan van plan is om de tijd door te komen? Daar heeft hij al over nagedacht. “Misschien wat rusten, wat eten… Ik heb tijd zat,” lacht hij.
“Ik kan eigenlijk net zo goed even naar Antwerpen rijden en dan terugkomen. We gaan wel zien hoe het loopt.”
Met die opmerking laat hij zien dat hij ondanks de stress toch luchtig blijft. Dat maakt hem populair bij fans én journalisten.
Het toernooi is zwaar maar Jamal Ben Saddik blijft strijdlustig
Jamal weet dat hij eerst Laïdouni moet verslaan. Daarna wacht mogelijk een finale tegen Tariq Osaro of Luigi Gashi. Maar hij blijft rustig onder de druk.
Zijn focus ligt op het gevecht, niet op de spanning eromheen. “Ik vecht wel. Dat is wat ik doe,” zegt hij nuchter.
Toch blijft die wachttijd knagen. Een vechter leeft van ritme en adrenaline. Vier uur pauze breekt dat volledig. Maar als iemand ermee om kan gaan, dan is het Jamal.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties