Badr Hari’s cadeau brengt Jamal Ben Saddik ongeluk – dit zeggen fans nu
Jamal Ben Saddik verloor bij Glory 103 na een snoeiharde levertrap van Levi Rigters. Voor velen is dit gewoon een sportief verlies, maar bijgelovige fans trekken de vergelijking terug naar Glory 80. In de reacties onder een post van Glory schrijven zij dat het ‘ongeluk’ van Ben Saddik begon toen hij de leren opkomstjas van Badr Hari aannam.
Die symbolische jas, gedragen tijdens Glory 80, lijkt voor sommige fans een vloek te zijn geworden. Hoewel Ben Saddik zelf geen enkele link legt, wordt de discussie online opnieuw opgerakeld.
Op Glory 80 loopt het volledig uit de hand in Hasselt
Glory 80, gehouden op 19 maart 2022 in de Trixxo Arena in Hasselt, gaat de boeken in als één van de meest chaotische kickboksgala’s ooit. Tijdens het zwaargewichtgevecht tussen Badr Hari en Arkadiusz Wrzosek breekt in de tweede ronde een massale vechtpartij uit op de tribunes.
Poolse en Nederlandse supporters vliegen elkaar in de haren. Stoelen en andere voorwerpen vliegen door de lucht. Beveiligers kunnen de situatie niet meer onder controle krijgen. De organisatie besluit het gevecht stil te leggen en later het hele event te annuleren.
Jamal Ben Saddik ziet zijn titelgevecht tegen Levi Rigters wegvallen
Voor Jamal Ben Saddik betekent de chaos dat zijn geplande gevecht tegen Levi Rigters die avond niet doorgaat. Glory geeft daarna een officiële verklaring: de veiligheid van fans, vechters en personeel staat altijd voorop. Een verdere voortzetting van het gala is onmogelijk.
Het incident blijft lang nazinderen. Voor veel fans markeert Glory 80 een dieptepunt, maar tegelijk ook een moment dat steeds weer terugkomt in gesprekken rondom de sport.
Het incident wordt nog altijd gezien als één van de donkerste momenten in Glory
Tot vandaag wordt Glory 80 genoemd wanneer er wordt gesproken over incidenten binnen kickboksen. Het blijft een zwarte bladzijde voor de sport. Voor Jamal Ben Saddik heeft het ook een bijsmaak gekregen.
Terwijl hij sportief gezien succes en tegenslag blijft meemaken, duikt de discussie over de jas van Badr Hari telkens opnieuw op.
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties