Zorgelijke update van Joshua’s manager – gevecht met Rico Verhoeven lijkt uitgesloten
Anthony Joshua is kapot van verdriet. De Britse boksheld verloor twee dierbare vrienden bij een tragisch ongeluk in Nigeria. Zijn terugkeer in de ring lijkt ver weg. En Eddie Hearn zijn manager geeft een zorgelijke update waardoor ook het gevecht met Rico Verhoeven verder weg lijkt dan ook.
Lees ook
‘Zoveel respect’ – Wesley Sneijder prijst UFC's Khabib, maar spaart Rico Verhoeven niet
‘Wat nu?’ Eerste UFC-event van 2026 zwaar getroffen – supergevecht afgelast
Boksen is nu bijzaak
Anthony Joshua heeft zware klappen geïncasseerd, maar wat er eind december gebeurde, ging verder dan sport. Tijdens een verblijf in Nigeria raakte hij betrokken bij een verkeersongeluk waarbij zijn vrienden Sina Ghami en Latif “Latz” Ayodele omkwamen. Joshua zelf raakte gewond. Het nieuws sloeg in als een bom.
Zijn promotor Eddie Hearn bevestigde de gebeurtenis en benadrukt dat Joshua vooral tijd nodig heeft. “Hij zal pas later beslissen of hij verdergaat met boksen,” zei hij tegen Sky Sports. “Dit is geen moment om over toekomstige gevechten te praten. Alles draait nu om herstel. Mentaal, emotioneel, fysiek.” Hiermee indiceert Hearn dat de gesprekken voor een gevecht met Rico Verhoeven en anderen ook stil liggen.
Een ongekende klap voor Joshua
Joshua, die zijn roots heeft in Nigeria, was kort na zijn overwinning op Jake Paul afgereisd naar het land. Die zesde ronde knock-out leek het begin van een nieuwe fase in zijn carrière. Sommigen spraken al van een mogelijke clash met Tyson Fury.
Maar nu is alles anders. Hearn, die Joshua al jaren begeleidt, laat weten dat de gesprekken over boksen voorlopig zijn gestopt. “Hij heeft altijd een positief gezicht getoond in moeilijke tijden. Maar dit is iets anders. Dit raakt dieper dan sport.”
De promotor benadrukt dat alleen Joshua zelf mag en zal bepalen wanneer hij klaar is om terug te keren. Tot die tijd blijft het stil vanuit zijn kamp. “Onze enige vraag aan hem is: gaat het?” aldus Hearn. “En zelfs dat antwoord is moeilijk te peilen.”
Hoe nu verder?
Joshua is 36. In de herfst van zijn carrière, maar nog altijd een van de grootste namen in het boksen. Zijn verhaal, van straatjongen tot olympisch kampioen en wereldtitelhouder, maakte hem wereldwijd tot een icoon.
Wat de impact van dit verlies op zijn sportieve toekomst is, weet niemand. En misschien doet dat er op dit moment ook even niet toe.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties