"Ik had tegen Usyk moeten boksen": Topbokser over gevecht met Rico Verhoeven in Egypte
Het is definitief. Oleksandr Usyk stapt op 23 mei in Egypte de ring in tegen kickbokslegende Rico Verhoeven. En dat nieuws komt hard aan bij Fabio Wardley. De Brit hoopte zelf op dat grote titelgevecht, maar ziet hoe de kampioen een andere weg kiest.
Lees ook
“Snelle knock-out” – 15-jarige bokser verslaat 46-jarige tegenstander (video)
"Dit tilt kickboksen naar een hoger level" – SENSHI als les voor Nederland?
Wardley leek lange tijd de logische tegenstander. Hij veroverde de interimtitel met een zege op Joseph Parker en werd daarna opgewaardeerd tot volwaardig kampioen toen Usyk zijn gordel neerlegde. Toch kwam het nooit tot een rechtstreeks duel. Nu is duidelijk dat Usyk zijn volgende gevecht buiten het traditionele zwaargewichtpad zoekt.
Wardley voelt zich gepasseerd
De Brit reageert openlijk teleurgesteld. Hij wil zich meten met de beste namen van zijn generatie en zag in Usyk de ultieme test. In plaats daarvan kijkt hij toe hoe de Oekraïner het opneemt tegen Verhoeven, een grootheid uit het kickboksen.
Wardley begrijpt dat Usyk zich in een fase bevindt waarin hij keuzes kan maken. De kampioen heeft veel bereikt en kan bepalen welke uitdagingen hij aangaat. Toch noemt Wardley het geen echte, logische bokstest. Voor hem hoort een wereldtitel verdedigd te worden tegen een gevestigde zwaargewichtbokser.
Rico Verhoeven krijgt zijn kans
Rico Verhoeven staat op 23 mei tegenover Usyk in Egypte. De Nederlander geldt als een van de meest succesvolle kickboksers ooit en is jarenlang dominant geweest in zijn discipline. In het profboksen heeft hij slechts één partij achter zijn naam, een overwinning op Janos Finfera in 2014.
Het gevecht belooft een groots evenement te worden. De locatie in Egypte geeft het duel extra uitstraling. Commercieel is het een aantrekkelijke keuze. Sportief roept het vragen op bij kenners.
Wardley richt zich op Dubois
Voor Wardley blijft er weinig anders over dan vooruitkijken. Op 9 mei verdedigt hij zijn titel tegen Daniel Dubois. Dat moet hem het moment geven dat hij miste toen hij zonder rechtstreeks gevecht met Usyk kampioen werd.
Hij wil winnen in de ring. Hij wil bewijzen dat hij thuishoort op het hoogste podium. Terwijl Usyk en Verhoeven zich opmaken voor 23 mei in Egypte, vecht Wardley voor zijn eigen erkenning.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties