‘Bijna weer dood’: Topbokser Abel Mendoza overleeft schietpartij – auto doorzeefd (video)
Het scheelde niets. De ongeslagen Amerikaanse bokser Abel Mendoza kwam onder vuur te liggen tijdens een ritje in Texas. Zijn auto werd geraakt door kogels, maar hij bleef ongedeerd.
Lees ook
‘Alsof ik mijn hele leven in de ring stond’ – K-1-legende Andy Souwer deelt openhartige terugblik
Boksicoon Anthony Joshua gewond bij fataal ongeluk in Nigeria – twee doden
Abel Mendoza ontsnapt opnieuw aan gevaar buiten de ring
Abel Mendoza deelde het angstaanjagende moment zelf via Instagram. In de video is te zien hoe zijn auto beschadigd is door kogelinslagen. “Gisteren letterlijk een kogel ontweken,” schreef hij erbij. De 42-0 bokser uit Texas pikte een vriend op toen het incident gebeurde. Schoten zijn niet hoorbaar in de beelden, maar de schade spreekt boekdelen. Officiële bevestiging van politie ontbreekt voorlopig.
Het bizarre is dat dit niet de eerste keer is dat Mendoza aan levensgevaar ontsnapt. Eerder dit jaar werd hij in Colombia gekidnapt en beroofd. Hij wist toen te ontsnappen, maar verloor al zijn bezittingen. “Ik dank God niet voor de overwinning, maar voor de kracht om te ontsnappen,” schreef hij destijds.
Onrust buiten de ring terwijl zijn carrière stijgt
Mendoza is een bokser met momentum. Hij is ongeslagen in 42 partijen en werkt nu samen met TGB Promotions en Premier Boxing Champions (PBC) om zijn naam definitief tussen de wereldtop te vestigen. Toch wordt zijn carrière steeds onderbroken door incidenten buiten de ring.
Critici stellen al langer vragen bij de kracht van zijn tegenstanders, maar Mendoza benadrukt dat hij niet jaagt op het 50-0 record van Floyd Mayweather. Hij wil zichzelf bewijzen op het hoogste niveau, en dat vereist focus — iets wat met deze risico’s buiten de sport niet vanzelfsprekend is.
Fans reageren geschrokken: ‘Hoe beland je hier steeds in?’
De reacties op sociale media waren direct en bezorgd. “Bro, hoe kom je telkens in dit soort situaties terecht?” schreef iemand. Mendoza gaf later nog een korte update: “Bijna weer dood.” De zorgen nemen toe, al blijft hij zich richting de ring verplaatsen alsof er niets gebeurd is.
Of hij zijn ongeslagen status ook tegen topoppositie kan behouden, is voorlopig de grote vraag. Maar één ding is zeker: Abel Mendoza vecht niet alleen in de boksring.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties